ISCAREX Junior teamISCAREX pohár 2020
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARHOLBAELEVENPardubický krajČeský běhBackground

Běh na Palici

Dnes se konal 2. ročník Běhu na Palici. Na start závodů se postavilo 33 závodníků (z toho 5 žen). Po startu na fotbalovém hřišti v Rybníku se pokračovalo prudším stoupáním lesem do Srnova. Dále se pak pokračovalo mírně do kopce až na metu 4 km. Odtud se běželo mírně zvlněným terénem až na hlavní vrchol - Palice. Ten byl asi 80 m od trati, ale přesto jsem odbočil a neodolal možnosti podepsat se do vrcholové knihy. V dalších třech kilometrech jsem si odpočinul v seběhu, který následoval. Na devátém kilometru čekalo překvapení. Poslední kopeček, který ale stál za to. Místy až 15 % stoupání. Byl to těžký závod, ale dal jsem ho bez chůze, a proto jsem maximálně spokojen.

Trasa vedla lesními cestami v hezké přírodě a přes včerejší silný déšť byl terén poměrně slušný. Ochlazení, které příšlo s deštěm, bylo pro běh opravdu příjemné. Díky.