Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

Lubenská 10 a Suchý vrch

V sobotu se v Lubné běžel 10 km kros na nové trati. Zúčastnil jsem se jako divák. Prošel jsem si kousek a musím říct, že trasa byla výrazně lepší. Běh přírodou a na závěr kilometrový mírný seběh po louce podél silnice. Podle běžců i zbytek trati byl velmi příjemný, ale náročný. Když vzpomenu na loňské bláto a před i pozávodní déšť, tak letos museli být pořadatelé spokojeni jak vyšlo počasí. Před startem hlavního závodu poměřily své síly děti. Některé z nich pak vyrazily i na tříkilometrovou trať. Na 5 km (5,6 km) byl ze 14 závodníků nejrychlejší Jarda Tlapák (21:47 min) před Mojmírem Svobodou. Na hlavní trase byl v cíli v čase 39:40 min první Patrik Tmej a mezi ženami Jana Lehká (52:19 min).

V neděli se horského čtvrtmaratonu Jablonné - Suchý vrch zúčastnilo 38 můžu a 11 žen. Nejrychleji se na vrchol dostal Jan Pešava ml. (39:32 min) před Josefem Novákem a mezi ženami Hana Stružková Švestková (48:12 min) před Pavlou Pospíšilovou.