Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

Generálka na mistrovství světa

V neděli 15. června 2008 se konal na tratích mistrovství závod Dolní Morava - Slamník. Byl součástí Saucony Českého poháru v běhu do vrchu, Iscarex poháru a zároveň generálkou na Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu, které se bude konat 6. záři 2008 právě v Dolní Moravě.

Závodu se zúčastnilo celkem 146 běžců, pouze jeden nedokončil. Vítězi na trati dlouhé 11,3 km se stali Michal Horáček z Iscarexu Česká Třebová v čase 52 minut a 32 vteřin a Michaela Mertová z Atletiky Albrechtice v čase 1 hodina a 34 vteřin, na 9,9 km dlouhé trati Oldřich Šmída z Maratonstavu Úpice (53:27) a Eva Cupalová ze Sokolu Bučovice (1:14:17). Na 5,5 km dlouhé trati juniorek, která samozřejmě součástí mistrovství nebude a byla přidána kvůli českému poháru, zvítězila Adéla Stránská z Iscarexu Česká Třebová (40:24).

Až na problém u odbočky na kratší trať se generálka vydařila a běžci byli s výběrem trasy vesměs spokojeni.

On-line přihlášky na mistrovství utěšeně přibývají, neváhejte a přihlašte se i Vy!