Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

Na Kozlovském kopci první Horáček a Fenclová

V neděli 10. 7. se běžel již 20. ročník Běhu na Kozlovský kopec. Start běhu byl v 10:00 hodin v Habrmanově ulici u budovy Vyšší odborné školy a Střední školy technické. Zde byla i prezentace a zázemí závodu. Tento běh je nenáročný jak svojí délkou (5,2 km), tak i převýšením (230 m). Na trať se tak vydali i méně trénovaní sportovci, kteří si chtěli vyzkoušet kondici a porovnat se s předními závodníky Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu.

V ceně startovného (100 Kč) bylo zahrnuto občerstvení v cíli (nápoj, ovoce) a po závodě v místě startu (jídlo, nápoj), doprava osobních věcí závodníků do cíle, měření času, využití zázemí závodu. Závodníci a jejich doprovod mohli také zdarma přespat v tělocvičně před závodem.

Ceny pro první tři závodníky ve všech vypsaných kategoriích byly finanční v celkové výši 7000,- Kč a další věcné ceny byly slosovány v tombole.

Traťový rekord v kategorii mužů stále drží jeden z našich nejlepších současných běžců do vrchu Robert Krupička 17:28 (2005) a v kategorii žen rovněž výborná vrchařka Táňa Metelková 20:41 (2010). Letošním vítězem se stali Michal Horáček a Marta Fenclová. Nejnižší účast byla na prvním ročníku - 17 závodníků, nejvyšší pak na 11. ročníku - 139 závodníků. V letošním roce se závodu zúčastnilo 117 závodníků.

Robert Krupička, držitel traťového rekordu 17:28 z roku 2005

Táňa Metelková, držitelka traťového rekordu 20:41 z roku 2010