Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

Běh na Kozlovský kopec

V neděli 15. 6. 2014 se běžel již 23. ročník populárního Běhu na Kozlovský kopec. V posledních letech se závodu pravidelně zúčastňuje více než stovka běžců. Závod je součástí MARATONSTAV Českého poháru v běhu do vrchu a ISCAREX poháru. Svojí délkou a profilem (délka 5,2 km a převýšení 234 m) patří mezi nenáročné závody, ale o to více je oblíben i mezi hobby běžci a sportovci jiných odvětví. Trať má po celé délce kvalitní asfaltový povrch. První kilometr vede městem a pak trať rovnoměrně stoupá březovou alejí až do cíle k Chatě Maxe Švabinského. Start závodu byl tradičně u budovy VDA v Habrmanově ulici v 10:00 hodin. Zde byla také prezentace a zázemí pro závodníky. V ceně startovného (80 Kč) bylo zahrnuto občerstvení v místě startu i v cíli, doprava osobních věcí závodníků do cíle, měření času a využití zázemí závodu.

Ceny pro první tři závodníky ve všech vypsaných kategoriích byly finanční v celkové výši 7000,- Kč a další věcné ceny byly slosovány v běžecké tombole.

Traťový rekord v kategorii mužů drží Robert Krupička časem 17:28 a v kategorii žen Táňa Metelková časem 20:41. Letošními vítězi se stali Hübl Radek (18:13) a Vévodová Martina (22:29). Nejnižší účast byla na prvním ročníku - 17 závodníků. V loňském roce se podařilo překonat rekordní počet účastníků a na Kozlovský kopec vyběhlo 151 běžců. Letos se závodu zúčastnili 123 běžci a běžkyně.