Firma ISCAREX s.r.o.SportTermínovka 2020Cestování s Honzou
Hlavní strana
Doporučujeme
ISCAREX Junior teamISCAREX pohár 2020
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARHOLBAELEVENPardubický krajČeský běhBackground

Dokázali jsme to!

Přinášíme první stručnou reportáž k absolvované soutěži týmů Od Tatier k Dunaju. 11 členný tým ISCAREX dokázal splnit své předem stanovené cíle a dokonce je výrazně překonat.

V sobotu v 15 hodin jsme odstartovali štafetu v Demänovské dolině jako poslední tým a v neděli po 13 hodině jsme jako první tým všichni společně s finišmanem naší štafety Filipem proťali cílovou pásku na nábřeží Dunaje v Bratislavě. Dokázali jsme tak na trati předběhnout postupně všechny soupeře, zvládli jsme všechny nástrahy neznámé trati, zvládli jsme rychlé přesuny v autech na další předávky, vytvořili jsme nový a velmi kvalitní traťový rekord. To vše díky skvělé fyzické kondici našich běžců a poctivé logistické a taktické přípravě. Všichni příkladně bojovali za tým a podávali až neskutečné výkony. Ať už v těžkém horském terénu s velkým převýšením, při běhu v noci s čelovkou, kdy ani na předávkách mnohdy nebylo žádné světlo nebo na nekonečných rovinách v Dunajské nížině za silného protivětru. Zatímco běžcům z ostatních týmů postupně docházely síly, my jsme dokázali držet průměrné tempo hluboko pod 4 minuty na kilometr po celou dobu běhu a především v jeho závěru. Všichni běželi na hranici své současné výkonnosti, jako by to byl jednorázový závod.

Může se zdát, že naše vítězství bylo snadné. Ale bylo to právě naopak. Museli jsme tvrdě bojovat až téměř do cíle s výbornými běžci ze slovenského týmu Runshop Running Expert, kteří startovali ve stejném čase, jako my. Navíc měli výhodu v tom, že měli o jednoho člena více a jejich běžci tak běželi pouze tři úseky. Runshop tým byl složen z běžců z různých částí Slovenska. Dali se dohromady prostřednictvím internetu.

Po osmém úseku jsme nad Runshop týmem vedli o 7 minut a vypadalo to, že je rozhodnuto. Ale zdaleka nebylo. Na 11. úseku nás předběhli a na konci 14. úseku jsme ztráceli 4 minuty zase my. Nezbývalo, než doufat, že není ještě rozhodnuto. A nebylo. Obrat začal Martin, který ukrojil ze ztráty 3 minuty a o 3 úseky později dokázal Filip vrátit naší štafetě vedení. Dostali jsme se opět do čela, a to nám dodalo nové psychické síly. Přestaly bolet zatuhlé nohy, každý z nás nastupoval do svého úseku s velkým odhodláním. Rozhodli jsme se nečipovat mezičasy samotnými běžci, protože jsme tak na každé předávce přicházeli o cenné vteřiny. Začali jsme znovu věřit ve vítězství.

Naše převaha se projevila v závěru. Borci z Runshop týmu totiž nedokázali udržet nasazené tempo z prvních úseků. Navíc my jsme měli naše nejrychlejší kluky na čtvrtých úsecích. Nastupovat po probděné noci rovnou z auta na čtvrtý úsek, kdy máte za sebou již 30 km maximálního úsilí v nohách, namožené svaly ze seběhů, nepříjemné pocity v žaludku i ve střevech, to chce už pořádnou dávku vůle. Kluci ji měli. Láďa, Michal a Filip si závěrečné úseky protrpěli, ale svými výkony rozhodli o jasném vítězství naší štafety a stanovení velmi kvalitního traťového rekordu, který jsme překonali o více než 3 hodiny.

Na závěr této první stručné reportáže bych chtěl, jako kapitán týmu, veřejně poděkovat všem členům za skvělé výkony. Děkuji mapovému expertu Romanovi za vytvoření mapy celého závodu a zakreslení tras běžců i přesunů aut, navigačnímu expertovi Michalovi za vytvoření GPS elektronických navigací pro jednotlivé úseky. Děkuji Péťovi Orlichovi, že večer před odjezdem obětavě nahradil zraněného Tomáše a jel s námi. Děkuji všem členům bez výjimky za obdivuhodné výkony a vytvoření perfektní party. Správný týmový duch dokáže mnoho a my jsme si to vyzkoušeli. Vše nám šlapalo a vycházelo, i když to někdy bylo dramatické, časově nadoraz a při přesunech by řidiči lehce přišli o všechny body. Připraveným přeje štěstí a my jsme ho měli.

Dojmy běžců, foto, naše video a další informace brzy doplníme….

Odkaz na video o závodu a komentáře
http://video.tyzden.sk/eugen-korda/2014/08/17/od-tatier-k-dunaju/
http://www.webnoviny.sk/ostatne-sporty/clanok/856891-tim-iscarex-zvladol-stafetovy-beh-na-345-km-za-222055-h/

Aleš Stránský

Článek byl publikován 18.08.2014, 15:14:56