Firma ISCAREX s.r.o.SportTermínovka 2021KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Doporučujeme
ISCAREX Junior teamISCAREX pohár 2021
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARHOLBAGELORENPardubický krajČeský běhBackground

Fair play v praxi

O velkých gestech příkladného jednání fair play se nemusíme nutně dozvídat jen ze sdělovacích prostředků s celoplošným dosahem, ale Bohu díky je můžeme obdivovat i na regionálních akcích. Poslední zkušenost má datum 2. června, místo Dolní Dobrouč, akce Běh dobroučským krajem...

Zhruba v půlce hlavního závodu měl jeden z běžců pád, rozsekal se v obličeji (nakonec to bylo na šití), byl otřesen a dál v závodě nemohl pokračovat. Závodníci za ním Ondřej Padalík z Letohradu a Tomáš Kouba z České Třebové neváhali, svůj běh přerušili, poskytli zraněnému soupeři pomoc a podporu až do chvíle, než se k němu dostal profesionální zdravotník. Pak se znovu rozběhli a pokračovali v závodě. Časové zdržení, které nabrali sice znamenalo velký propad ve výsledku, ale gesto fair play, které ukázali, je víc než výsledek.

Ondrovi i Tomášovi patří velikánský dík pořadatelů i všech ostatních běžců!!! Takovéto vzory jednání vedou k optimismu, že když se někomu něco stane, tak druhý jej v bryndě nenechá. A zdraví je přeci víc než čas na stopkách!

Článek byl publikován 04.06.2018, 09:28:20