Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX Team Česká TřebováTermínovka 2019Cestování s Honzou
Hlavní strana
Doporučujeme
ISCAREX Junior teamISCAREX pohár 2018
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARHOLBAELEVENPardubický krajČeský běhBackground

Českotřebovský běžecký klub ISCAREX, historie a současnost

ISCAREX Team

Jsme rádi, že se i v dnešní době zajímáte o sport a čtete tyto stránky. Firma ISCAREX podporuje činnost Českotřebovského běžeckého klubu a vytváří dobré podmínky pro tým běžců, kteří se pravidelně zúčastňují především Českého poháru běhů do vrchu.

Aleš Stránský, předseda klubu

Na těchto stránkách najdete informace o aktivitách Českotřebovského běžeckého klubu, termínovku a propozice závodů, kterých se pravidelně zúčastňujeme, výsledky těchto závodů a další informace. Dále zde najdete kompletní výsledky a statistiky pohárů (Český pohár v běhu do vrchu, Iscarex cup).

Okolnosti vzniku

Českotřebovský běžecký klub vznikl v roce 1995 pod zkratkou ČTBK, která zahrnuje místo působení Českou Třebovou a druh činnosti. Postupně se k zakládajícím členům (Milan Čechal, Aleš Stránský) přidávali další nadšenci běhání a počet členů narůstal. Aktuálně má klub cca 70 členů. Činnost klubu v současnosti řídí pětičlenný výkonný výbor v čele s předsedou Alešem Stránským.

Výraznou změnu do života klubu přinesla spolupráce se známým sportovním nadšencem Janem Šimůnkem a jeho firmou ISCAREX. Firma ISCAREX se stala v roce 1999 hlavním sponzorem klubu a aktivity klubu se začaly postupně rozvíjet. Klub začal používat název ISCAREX team.

Klub byl od začátku zaměřen na běhy mimo dráhu a zejména běhy do vrchu.

Kromě závodní činnosti jsme začali rozvíjet i činnost pořadatelskou. Firma Iscarex zaštítila celoroční seriál běhů Iscarex pohár. Zahrnuje všechny kategorie mládeže i dospělých a různé typy běhů – krosy, silniční běhy, běhy do vrchu i běhy na dráze. Postupně vznikl jeden z největších běžeckých pohárů v České republice, který zahrnuje na 50 závodů.

Díky Honzovi Šimůnkovi vznikly unikátní webové stránky s výsledkovým servisem, statistikami, články o závodech a fotogaleriemi ze všech akcí, kterých se účastníme. Ve statistikách je možné najít např. kompletní výsledky všech ročníků Českého poháru běhů do vrchu. Každý běžec má na těchto stránkách svojí statistiku, přehled svých výsledků, svojí fotogalerii. Obdobná sportovní databáze s tolika funkcemi a servisem pro běžce v České republice neexistuje.

Od roku 2014 se také věnujeme dětem od 6let. Pod vedením vyškolených trenérů učíme děti a mládež základům atletiky se zaměřením na všeobecnou atletickou průpravu. Členové této atletické přípravky tvoří ISCAREX Junior team.

Pořadatelská činnost

Běh Javorkou: Jarní krosový běh v městském parku pro všechny kategorie. Hlavní závod měří 6 km a má zvlněný profil.

Běh na Kozlovský kopec: Silniční běh do vrchu se startem v České Třebové a cílem u Chaty M. Švabinského na Kozlovském kopci. Závod měří 5,2 km a má převýšení 230 m.

Seriál závodů Pekelný kilometr: seriál pěti běhů pro všechny kategorie do českotřebovské sjezdovky Peklák. Poslední závod se běží večer za umělého osvětlení. Délka závodu 1km s převýšením 150 m. Pro děti a mládež jsou tratě zkráceny.

Dolní Morava – Králický Sněžník: Až do roku 2015 jsme pořádali jeden z největších a nejobtížnějších horských běhů do vrchu u nás a významný závod i ve světovém měřítku vrchařských soutěží. Účastníci vždy kladně hodnotili skvělou organizaci, náročnou běžeckou trasu a hodnotné ceny. Délka 13 km, převýšení 963 m, juniorky a lidový běh délka 5 km a převýšení 450 m. V roce 2005 se na této trati konalo Mistrovství České republiky v běhu do vrchu, jako první mistrovství (po 20 letech), které se běželo v terénu. MČR jsme na této náročné trati uspořádali znovu v roce 2012 a 2015.

V roce 2008 jsme v lokalitě Dolní Moravy uspořádali Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu, které bylo zatím naším nejnáročnějším a jistě také nejúspěšnějším počinem.

Sportovní činnost

Také ve sportovní činnosti jsme dosáhli významných úspěchů. Čtyři naši závodníci (Michal Horáček, Adéla Stránská, Michaela Stránská, Filip Záveský) reprezentovali Českou republiku na MS nebo ME v běhu do vrchu. Velmi úspěšní jsou veteráni.

Aleš Stránský získal v roce 2010 titul mistra světa v kategorii M50 v polském Korbielowě, o rok později v italské Paluzze vybojoval medaili stříbrnou.

Jindřich Král byl na šampionátech 3x stříbrný – v roce 2013 v kategorii M40 na ME v silničním běhu a MS v běhu do vrchu v Úpici a v roce 2014 na ME v běhu do vrchu v Nowe Rudě.

V roce 2014 se stal mistrem Evropy v běhu do vrchu v kategorii M45 Martin Vacek.

Mezi závodníky startujícími za Iscarex team můžete ve výsledkových listinách najít i lyžařského reprezentanta a výborného běžce do vrchu Jiřího Magála.

Největší klubovou hvězdou je talentovaná juniorka Míša Stránská. Vede si výborně jak na dráze, tak i v bězích do vrchu. Již jako žákyně vyhrávala kvalifikační závody juniorek a od roku 2013 je stabilním členkou české reprezentace. Má za sebou úspěšnou premiéru na MS v běhu do vrchu 2013 (10. místo) a v roce 2014 obsadila 18. místo na ME ve francouzském Gap. V září 2014 vybojovala na MS v Casette di Massa v Itálii 2 bronzové medaile, jednu v kategorii juniorek a druhou v týmové soutěži.

Rád bych Vás pozval na námi pořádané závody. Zažijete při nich přátelskou atmosféru, spoustu zážitků a uděláte něco pro zdraví. Tyto akce pořádáme právě pro Vás. Přijďte si zaběhat.

Kontaktní adresa

Třebovská 115
562 03 Ústí nad Orlicí
Mobil: +420 603 513 707

Oficiální sídlo klubu

Českotřebovský běžecký klub ISCAREX
Kozlovská 847
560 02 Česká Třebová
IČO: 493 17 784

Složení výboru

Předseda:
Aleš Stránský, Ing.
ales.stransky@vda.cz

Členové výboru:
Stránská Adéla
Šimůnek Jan, ml.
Pirklová Markéta, Ing.
Horáček Michal