wmmr2008.com

Mistrovství světa v běhu do vrchu veteránů 2008

Kraličák 2009

Letošní "kulatý" 10. ročník závodu CENA FIRMY ISCAREX Dolní Morava - Králický Sněžník se uskuteční v sobotu 15. srpna 2009. Těšíme se na Vaší účast. Startovné na veřejný závod při použití internetové přihlášky do 8. 8. 2009 a jejího neprodleného zaplacení činí 200 Kč. Později nebo na místě 300 Kč.

Další informace na www.kralicak.cz.

Smutná zpráva pro svět běhů do vrchu

S lítostí oznamujeme, že v pondělí 9. února 2009 nás navždy opustil dlouholetý prezident Světové asociace běhu do vrchu (WMRA) a její zakládající člen pan Danny Hughes. Odchod vždy usměvavého a neúnavného propagátora běhů do vrchu je pro vrchařskou veřejnost velkou ztrátou.

Více zde.

Váše komentáře

Very nice site! (Pharmb941)

Nestihl jsem přípoj v Ostravě a dalším už bych to nestihl. Požádal jsem alespoň o zaslání trička - a nic?? Já vím, že to byla moje vina, ale u jiných pořadatelů, kde jsem měl zaplacené startovné a nezúčastnil se (Pilman triatlon, Čadský půlmaraton) mi bez problémů tričko poslali. Nebyl to ovšem závod takového věhlasu... Rostislav Puščizna (roambr@email.cz)

Great event,very well organised. I thought the course excellent and the atmosphere warm and friendly.Relaxed and helpful staff at my Pension(Dolni Morava). More information about the races and timetable in the material given out at Registration would have been helpful. Many thanks to all involved for such a memorable Championships. (Steve Herington)

Dle informaci od firmy Evroservis, ktera vyrobu dvd zajistovala, by jiz mela byt vetsina objednanych videi odeslana. Pripadne dotazy smerujte primo na p. Jasanskeho, tel. 736 541 996. (Milan Kebrle, Iscarex Ceska Trebova)

Posílám odkaz s informací o DVD. http://www.iscarex.cz/clanek.php?clanek=190 (Eva)

Taky jsem se scháněla po DVD a mluvila jsem s firmou, která DVD natáčela a vybírala 500,-Kč. Bylo mi řečeno že dnes 16.10 a17.10. jdou DVD dá na poštu. A taky že jim momentálně nefunguje email. (Eva)

závod byl ve všech směrech více jak na sto procent super,neshledali jsme žádnou chybičku.ale jen jednu,objednal jsem si u stánku DVD záznam ms běhu,zaslal jsem požadovaných 500kč na konto a dodnes nemám ani peníze ani DVD,marně volám na telefon ten nikdo nezvedá a nikdo mě ne odpovídá na e-mail,bohužel nevím co si máme otomto jednání myslet.běžci s Hodonína. (Karel Mecl)

Dobrý den, stále jsem ještě neobdržela DVD záznam z 8. mistroství světa veteránů. Nevíte někdo zda jsou již hotová ? (Eva)

Sehr geehrte Damen und Herren Bei der Siegerehrung ist mein Laufshirt Größe S verlorengegangen. Bitte um nachsendung eines neuen gleicher Größe zu meinen Kosten. Willi Mayerhofer Esenbergstr.7 93356 Teugn Deutschlnd Startnummer war 478 / M55 (Wili mayerhofer)

The race was hard but well organized on the track itself. After the finish line - there was nothing but blue sky and hot - no water available. That should not happen in World Championship ! OK, the end refreshing point was available but too far away from the finish line ! Team competition is not very interesting for athletes if only the winners are honoured by medal. The Austrian team M35 is ranked 2nd in the team competion and there was not even one statement about 2nd and 3rd in the winners ceremony. SORRY. (Christian Trollmann)

hallo, please contat me the woman in the fotografy img 7971, my e-mail piopollo2005@libero.it . thank paolo italy. (paolo italy)

Hallo, habe schon einmal geschrieben: Eure Veranstaltung war super, es hat uns allan sehr gut gefallen. Eine Bitte habe ich noch: wir wären an eine DVD über den Tag interessiert, geht das noch? elmar.fries@t-online.de (Fries Elmar M55)

Díky za fotky, akorát mně ve fotogaleriích chybí běžící nejmladší kategorie. Došly fotografovi baterie? Nebo se dají najít jinde? (Josef Prošek)

I really d ont know how to thank you for your cordiality. see you soon (massimo falconi brescia italy)

very beautiful race, thanks. bella gara e bel percorso, grazie x l ospitalit?. from italy, brecia (paolo galli)

A podle ceho se Vam zda, ze je to serazene? (Milan Kebrle, Iscarex Ceska Trebova)

Dobrý den , mám připomínku k výsledkové listině. Proč není seřazeno pořadí závodníků podle dosažených časů? děkuji za odpověď . Prokop Milan Dobrošov 42 Náchod (Milan)

Es war zwar eine schöne Siegerehrung jedoch absolut nicht zu verstehen warum es im Teambnewerb keine Silber und Bronzemedailien gab; Ist doch international üblich sogar bei Olympia und WM gibt es das; (Josef Dißlbacher)

War gut organisiert bis auf die Zielverpflegung die war absolut schlecht, da es nichts zum trinken gab bei dieser Hitze; Rücktransport war auch nicht gut, zu wenig; (Josef Dißlbacher)

Velice mne mrzí,že nebylo pití 500m před cílem,zvláště když se tam dalo dojet autem nebo dodávkou.nevím kolik bylo závodníků,ale pořadatel to věděl a měl zajistit na každou občerstvovačku příslušný počet kelímků.jsem v oddíle orientačního běhu a pití taháme v terénu na zádech-velký závod čítá také 1 000 závodníků a všem je umožněno pití na trati.Jinak dobrý.Šlechtová (Marie Šlechtová,Jaroměř)

Bonjour , je suis vraiment content d avoir participé a votre course .Tres bonne organisation et tres bon acceuil .Encore merci (brugnacchi)

FOTKI LINK http://picasaweb.google.pl/martino73/DolniMorava... (Marcin Rygielski)

Byl jsem na akci pořádané Iscarex teamem poprvé a jsem nadšený, MS bylo fantasticky zorganizované a vše klapalo tak, jak mělo. Pokud byla nějaká drobná závada v občersvovačce nahoře, myslím, že ji všichni účastníci v euforii z nádherného závodu s úsměvem přešli. Určitě já i Marie Hynštová, za níž můžu mluvit, k vám na vaše závody začneme jezdit. Poděkování vašemu úsilí jsem vepsal i do článku, který by měl vyjít na www.behej.com, ale pokud nevyjde, tak vám upřímně a z celého srdce děkuji za úžasný zážitek, který jste mi a myslím, že nám všem, přpravili. (Zdeněk Smutný)

Für mich war die Berglauf WM bei Euch ein Super Erlebniss. Der weite Anfahrtwegs hat sich auf jeden Fall gelohnt. Die Organisation war bestens und die Veranstaltungen auf dem Festplatz vom Feinsten. Kritisch zu bemerken wäre, das die Wasserversorgung (Trinken) nach dem Zieleinlauf etwas spärlich war, was allerdings weiter unten hervorragent nachgehohlt wurde, mit reichlich Obst, Trinken und den guten selbstgebackenen Süßigkeiten. Ein herzliches Dankeschön für diese Veranstaltung alllen Verantwortlichen und den vielen freiwilligen Helfern. Besteht die Möglichkeit von dem Lauf Bilder oder Zeitungen zu bekommen, wenn ja wie??? Mit freundlichen und sportlichen Grüßen Wolfgang Sturm TSG Schnaitheim Deutschland Startnr. 290 (Wolfgang Sturm)

Po prvý raz som štartoval na MS. Bolo to veľmi pekné podujatie v peknom prírodnom prostredí.Oceňujem obrovskú prácu organizátorov. (Jozef Mecele, Slovensko, Žiar nad Hronom)

Die Veranstaltung hat mir sehr gut gefallen, alles war super, vielen Dank. Ich hätte gerne die DVD von der Veranstaltung bestellt, gibt es da noch eine Möglichkeit? (Fries Elmar, Germany)

Chtěl bych pogratulovat všem pořadatelům za perfektně zvládnutou organizaci opravdu velkého podniku, a to po všech stránkách (závod, zázemí, doprava, doprovodné akce, informovanost pořadatelů,...) Mám možnost srovnávat z pozice účastníka s podobnými akcemi hlavně v jiných odvětvích sportu, které často velkým podílem zajišťují profesionální agentury. Znovu se mi potvrdilo, že nadšení a srdečná atmosféra, která kolem závodu byla cítit, je tou třešničkou, která na různých megaakcích chybí k dokonalosti. Mám jenom jednu malou připomínku. Podle mě jste zůstali zbytečně skromní při propagaci akce, která svým významem přesáhla hranice kraje. Možná poslouchám jiné rozhlasové stanice, ale ani na regionálním OK-čku (v našem regionu dost oblíbené) jsem neslyšel jedinou upoutávku. Například lidé, s kterými se stýkám v Pardubicích o akci ani nevěděli, i když se sportu fandí a sledují jej. Zmiňuji se o tom jenom proto, že jste se opravdu měli čím chlubit. Do hodnocení dávám maximální možný počet hvězdiček (Petr Orlich)

I was disappointed with the fact that there was a team competition but only the gold medals were spended to the teams. WMMR should think about this because either there IS a team competition - and then in world masters events there should be gold silver and bronce - medals as it is also in masters marathon or half marathon competitions or you don t make a team competition. We have seen that cost optimizing is a major factor in the organization but the few more medals should not be the problem. But for the athletes it is something special to have a "WM" medal. (Wolfgang Märzinger)

Závod byl dobře zorganizovaný. Po brzkém budíčku a přesunu do místa startu - Prezentace dle propozic končila v 10:00 (osobně nepatřím mezi skřivany) ? De fakto byla déle, ale to už je jedno. Triko a hrneček ? super. Značení trati, označení km, občerstvení, fotogalerie, atmosféra super. Také děkuji tomu, kdo cca 2 km před cílem perfektně rozkopal cestu. Připadal jsem si jako na stavbě. V posledním 500 m dlouhém a cca 1,5 m širokém úseku děkuji HS za to, že tam vhodně jezdila na 2 m široké čtyřkolce (popřípadě tam nastartovaná stála) ?aspoň jsme to neměli nudné . Patrně nás chtěl těsně pod vrcholem upozornit na priority lidského žití ? Nejdůležitější je zdraví pak škola a teprve potom závodění) V cíli polehávající vyčerpané veteránky. Vzhledem k jejich hmotnosti , bych je (klidně bych i pomohl) ?odnesl těch pár metrů na blízkou cestu a netahal tam vozidla. Osobně bych nedělal cíl běhu do vrchu veteránů na slepém úseku úzké těžko přístupné cesty. Při cestě dolů nás osobně ředitelposlal, po kamenité, prý nejprudší české sjezdovce, zpět. Cestou jsem si vyslechl, že na Slovensku( Beh na Poludňový Grúň) mají prudší sjezdovky, přesto padající kameny, nechtěně nakopnuté, nás vyčerpané veterány a veteránky stále udržovaly v perfektní ostražitosti. V areálu také dobré točené pito, program, parkoviště ?rakety? s pisoáry. Rušily mne pouze natočené TATRY, asi to byla vzpomínka na tu čtyřkolku před cílem. Tak zas někdy na vrších. (Michal)

Startoval jsem na všech veteránských mistrovství světa a Evropy,které se doposud konali.Pořadatelský tým v čele s Honzou Šimůnkem a Alešem Stránským posunuli laťko hodně vysoko.Myslím že toto mistrovství bylo nejvydařenější,na kterém jsem byl.Vše fungovalo bez problémů.Možná občerstvovačka za cílem mohla být pod kopcem,tam kde byla při generální zkoušce,ale to je jen detail.Po cestě byli borůvky,takže nějaké občerstvení bylo.Děkuji za hezký závod všem pořadatelům z Iscarexu. (F. Kolínek)

DVD záznam

DVD záznam 8. mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu si můžete objednat na adrese info@evroservis.cz za 500,- Kč (evropa - 35 EUR, zbytek světa - 40 EUR) včetně poštovného.


Úvodní slovo

Jsem rád, že mohu přivítat účastníky osmého Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu. Minulých sedmi ročníků se zúčastnily tisíce veteránských atletů. Je velmi potěšující vidět nadšení a přátelství, které provází všechna mistrovství. Rád bych za všechny z Vás pogratuloval a poděkoval pořadatelům uplynulých ročníků za skvělou práci, kterou odvedli při organizování těchto náročných akcí. Letos poprvé zavítáme do České republiky. Dějištěm závodu bude Dolní Morava, oblíbené lyžařské a výletní středisko. Jsem přesvědčen, že budete v tomto útulném letovisku nadmíru spokojeni s tradiční českou pohostinností. Běhy do vrchu mají v České republice velkou tradici. Konalo se zde Mistrovství světa i Evropy a úřadující světovou šampionkou je Češka Anna Pichrtová. Muž stojící za letošním mistrovstvím je Jan Šimůnek, majitel firmy Iscarex obchodující s kovoobráběcími nástroji, sám aktivní veteránský běžec, který se na loňském mistrovství umístil v kategorii M55 na 58. místě. Jsem si jist, že své bohaté zkušenosti z minulých šampionátů zužitkuje při organizaci toho letošního ke všeobecné spokojenosti. Můžete se těšit na profesionálně zvládnutý závod a setkání se starými přáteli. Nepropásněte to!

Danny Hughes - Prezident WMRA


Vážení sportovci, vážení sportovní fandové, je mi ctí přivítat Vás v Pardubickém kraji na Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu, nad nímž jsem velmi rád převzal záštitu. Těší mě, že jste k nám zavítali v takovém množství, abyste pokořili vrchol Slamník, ze kterého je vidět na nejvyšší horu našeho regionu, Králický Sněžník. Já sám jsem na tento symbolický vrchol Pardubického kraje několikrát vystoupal jako turista a vím, v jak těžkém terénu se budete pohybovat a do jakých nadmořských výšek se v boji o titul dostanete. Přihlédnu-li k tempu, kterým vrcholu Slamníku dosáhnete a samozřejmě Vašemu věku, máte můj neskonalý obdiv. Na stupních vítězů mohou stanout pouze tři nejlepší z Vás. Přesto přeji každému, aby vyšel jako vítěz alespoň z dílčích soubojů, soubojů s náročnou trasou a sebou samým. Věřím, že po takovémhle soukromém vítězství budou se závody spokojeni všichni zúčastnění. A doufám, že k té spokojenosti přispěje i krásná příroda severovýchodního koutu našeho kraje. Pokud se k nám budete chtít v budoucnosti vrátit, ať už jako sportovci či turisté, budu naprosto spokojen i já.

Ing. Ivo Toman - hejtman Pardubického kraje


Vážení sportovní přátelé, s radostí jsem přijal zprávu, že společnost Iscarex, s.r.o. byla pověřena Světovou asociací běhů do vrchu WMRA uspořádáním osmého mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu. O to více mne těší, že tato významná celosvětová sportovní akce se uskuteční v krásném prostředí Králického Sněžníku a oblasti Dolní Moravy. Velmi rád také přijímám osobní záštitu a nabídku členství v čestném předsednictvu této sportovní akce.

Ing. Roman Línek - vicehejtman Pardubického kraje


Milí návštěvníci webových stránek, rád bych Vás co nejsrdečněji přivítal na internetových stránkách Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu v roce 2008. Po osmé se setkají veteránští běžci z celého světa na šampionátu zaštítěném Světovou asociací běhů do vrchu WMRA. Pevně doufám, že šampionát, pořádaný firmou Iscarex v Dolní Moravě, v České republice, se zapíše do Vašeho povědomí jako úspěšné a vydařené mistrovství. Věřím také, že si odsud odvezete pěkné zážitky a jen ty nejlepší vzpomínky. Tyto stránky Vám přinášejí potřebné informace od pořadatelů, kteří se spolu se mnou těší na setkání s Vámi 6. září 2008 v Dolní Moravě.

Ing. Aleš Stránský - ředitel závodu


Vážení sportovní přátelé, během posledních 17 let jsme úspěšně uspořádali 55 závodů, včetně mezinárodních a v roce 2005 mistrovství republiky. Organizovat mistrovství světa v běhu do vrchu, byť veteránů, je záležitost zcela mimořádná. Máme na naší straně krásnou přírodu, příslib vynikající účasti až 1500 skvělých běžců, zkušený tým organizátorů, přízeň místních samospráv. Přátelé sportu, běhu a pohybu vůbec, zvu vás, přijďte se podívat. Již samotný závod bude jedinečnou událostí. Připravujeme pro vás i zajímavý doprovodný společenský program, nebudou chybět ani možnosti dalších zážitků včetně občerstvení. Oblast Králík, Dolní Moravy a Kralického Sněžníku je nádhernou, dosud ne zcela turisticky objevenou částí našeho regionu. Jsem přesvědčen, že akce světového významu jí může jen prospět. Napište si do svých diářů termín 6. září 2008.

Jan Šimůnek - předseda organizačního výboru


Na Slamníku slunečno

Azurové nedělní odpoledne (14.10.2007) strávila skupina pořadatelů příštího veteránského MS v běhu do vrchu výstupem na vrchol Slamníku. Znovu byla přeměřena trasa, tentokrát použitím zapůjčeného GPS loggeru (díky Michale :). Nahoře jsme pak otestovali dostupnost a kvalitu signálu bezdrátového internetu a kochali se neskutečnými rozhledy po okolí. Výsledky měření můžete vidět zde.

První měření

O pouhý týden později se Dolní Morava změnila k nepoznání. Místo slunečného odpoledne zažili účastníci prvního měření trasy chumelenici a bořili se po pás ve sněhu. Díky tomu měření nebylo přesné a muselo být později provedeno znovu. Samotné akce v terénu se zúčastnili: Danny Hudges, Jan Šimůnek, Aleš Stránský a tlumočnice Jitka Kosařová. Do následné diskuze se ještě zapojili: Dušan Krabec, toho času starosta města Králíky, Jana Bednářová, starostka obce Dolní Morava a Milan Gracias, člen Horské služby Dolní Morava.

První výběr trasy

Předposlední říjnový den roku 2006, za nádherného počasí se vydali Jan Šimůnek (jednatel Iscarex, s.r.o.) a Aleš Stránský (předseda Českotřebovského běžeckého klubu Iscarex) s dcerou Míšou na první obhlídku spojenou s výběrem trasy plánovaného mistrovství světa. První 4 km se původně shodovaly s tratí běhu na Králický Sněžník, u mramorového lomu se však mistrovská trasa bude vracet zpět ke sjezdovkám. Po dostatečném vyřádění se na sjezdovkách trasa pokračuje až k vrcholu hory Slamník.

První jednání

2. prosince 2005 se sešli prezident WMRA Danny Hudges, předseda České asociace běhů do vrchu Karel Šklíba, ředitel ČAS Mgr. František Fojt, jednatel firmy Iscarex, s.r.o. Jan Šimůnek, Libor Varhaník, Celia Mendes, Vlasta Jiránková a Jitka Jiránková v Úpici k projednání pořadatelství Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu v roce 2008 v Dolní Moravě.

Uvítací video:

Stiskněte tlačítko v prohlížeči níže pro start uvítacího videa. Video je umístěno na serveru YouTube.

Novinky:

Rychlá volba

Hledat

English version hereSwitch to English version.

Czech version hereSwitch to German version.
691
www.wmra.info


www.world-masters-athletics.org


Měření výsledků pomocí elektronických čipů zajišťuje SportSoft Timing.


TYHAN.cz - Připojení k internetuPřihlásit ~ Kontaktní formulář ~ Partneři ~ Copyright ~ Webkamera
Copyright© 2K7 jiri.cz | Your suggestion send to info@wmmr2008.com | version 0.3