Novinky

Generálka

V neděli 15. června 2008 se konal na tratích mistrovství závod Dolní Morava - Slamník. Byl součástí Saucony Českého poháru v běhu do vrchu, Iscarex poháru a zároveň generálkou na Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu, které se bude konat 6. záři 2008 právě v Dolní Moravě.

Závodu se zúčastnilo celkem 146 běžců, pouze jeden nedokončil. Vítězi na trati dlouhé 11,3 km se stali Michal Horáček z Iscarexu Česká Třebová v čase 52 minut a 32 vteřin a Michaela Mertová z Atletiky Albrechtice v čase 1 hodina a 34 vteřin, na 9,9 km dlouhé trati Oldřich Šmída z Maratonstavu Úpice (53:27) a Eva Cupalová ze Sokolu Bučovice (1:14:17). Na 5,5 km dlouhé trati juniorek, která samozřejmě součástí mistrovství nebude a byla přidána kvůli českému poháru, zvítězila Adéla Stránská z Iscarexu Česká Třebová (40:24).

Až na problém u odbočky na kratší trať se generálka vydařila a běžci byli s výběrem trasy vesměs spokojeni.

On-line přihlášky na mistrovství utěšeně přibývají, neváhejte a přihlaste se i Vy!

Fotogalerie: Iscarex teamu, od Petry Balcarové, od Jiřího Preislera

Výsledky testovacího závodu naleznete zde.

Na Slamníku slunečno

Azurové nedělní odpoledne (14.10.2007) strávila skupina pořadatelů příštího veteránského MS v běhu do vrchu výstupem na vrchol Slamníku. Znovu byla přeměřena trasa, tentokrát použitím zapůjčeného GPS loggeru (díky Michale :). Nahoře jsme pak otestovali dostupnost a kvalitu signálu bezdrátového internetu a kochali se neskutečnými rozhledy po okolí. Výsledky měření můžete vidět zde.

První měření

O pouhý týden později se Dolní Morava změnila k nepoznání. Místo slunečného odpoledne zažili účastníci prvního měření trasy chumelenici a bořili se po pás ve sněhu. Díky tomu měření nebylo přesné a muselo být později provedeno znovu. Samotné akce v terénu se zúčastnili: Danny Hudges, Jan Šimůnek, Aleš Stránský a tlumočnice Jitka Kosařová. Do následné diskuze se ještě zapojili: Dušan Krabec, toho času starosta města Králíky, Jana Bednářová, starostka obce Dolní Morava a Milan Gracias, člen Horské služby Dolní Morava.

První výběr trasy

Předposlední říjnový den roku 2006, za nádherného počasí se vydali Jan Šimůnek (jednatel Iscarex, s.r.o.) a Aleš Stránský (předseda Českotřebovského běžeckého klubu Iscarex) s dcerou Míšou na první obhlídku spojenou s výběrem trasy plánovaného mistrovství světa. První 4 km se původně shodovaly s tratí běhu na Králický Sněžník, u mramorového lomu se však mistrovské trasa bude vracet zpět ke sjezdovkám. Po dostatečném vyřádění se na sjezdovkách trasa pokračuje až k vrcholu hory Slamník.

První jednání

2. prosince 2005 se sešli prezident WMRA Danny Hudges, předseda České asociace běhů do vrchu Karel Šklíba, ředitel ČAS Mgr. František Fojt, jednatel firmy Iscarex, s.r.o. Jan Šimůnek, Libor Varhaník, Celia Mendes, Vlasta Jiránková a Jitka Jiránková v Úpici k projednání pořadatelství Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu v roce 2008 v Dolní Moravě.

Rychlá volba

Hledat

English version hereSwitch to English version.

Czech version hereSwitch to German version.
691
www.wmra.info


www.world-masters-athletics.org


Měření výsledků pomocí elektronických čipů zajišťuje SportSoft Timing.


TYHAN.cz - Připojení k internetu



Přihlásit ~ Kontaktní formulář ~ Partneři ~ Copyright ~ Webkamera
Copyright© 2K7 jiri.cz | Your suggestion send to info@wmmr2008.com | version 0.3