8.12.2002, neděle
Datum konání | Jméno závodu | Závodníků |
---|---|---|
13.12.2008 | Vánoční běh Parníkem | 151 |
8.12.2007 | Vánoční běh Parníkem | 147 |
9.12.2006 | Vánoční běh Parníkem, Česká Třebová | 178 |
10.12.2005 | Vánoční běh Parníkem | 128 |
11.12.2004 | Vánoční běh Parníkem | 115 |
13.12.2003 | Vánoční běh Parníkem, 13. ročník | 137 |
9.12.2001 | Vánoční běh Parníkem | 93 |
9.12.2000 | Vánoční běh Parníkem | 133 |
11.12.1999 | Vánoční běh Parníkem | 128 |
Jméno | Ročník | Počet účastí |
---|---|---|
Šimůnek Jan | 82 | 10 |
Šebek Michal | 84 | 10 |
Zajíc Jan | 53 | 10 |
Sadílek Ota | 46 | 9 |
Klášterecký Tomáš | 81 | 9 |
Nechvíl Petr | 91 | 9 |
Čechal Jaroslav | 61 | 8 |
Šimůnek Jan | 49 | 8 |
Vacek Martin | 69 | 8 |
Neruda Michal | 93 | 8 |
Šafář Jaroslav | 51 | 8 |
Keprtová Miloslava | 48 | 8 |
Stránský Aleš | 60 | 8 |
Frydrych Jakub | 95 | 8 |
Razým Lukáš | 79 | 8 |
Plocek Jaroslav | 68 | 7 |
Krsek Miroslav | 49 | 7 |
Dobšíček Pavel | 80 | 7 |
Bielčik Petr | 71 | 7 |
Stránská Adéla | 91 | 7 |
Zajíc Jakub | 89 | 7 |
Sejkora Karel | 88 | 7 |
Razým Jan | 57 | 7 |
Červ Miloslav | 50 | 7 |
Večeře Tomáš | 90 | 7 |
Pilgr Luděk | 76 | 7 |
Kolář Radim | 69 | 6 |
Ehrig Rudolf | 48 | 6 |
Kolek Petr | 75 | 6 |
Vytlačilová Lenka | 84 | 6 |
Krňávek Vojtěch | 54 | 6 |
Kebrle Milan | 75 | 6 |
Siegel Josef | 58 | 6 |
Lakota Antonín | 95 | 6 |
Hrdina Pavel | 88 | 6 |
Jirásková Eva | 64 | 6 |
Bielčik Jindřich | 40 | 6 |
Hübl Radek | 88 | 6 |
Bubeníček Jiří | 51 | 6 |
Jelínek Matěj | 42 | 6 |
Horáček Michal | 75 | 6 |
Stránská Michaela | 97 | 6 |
Sontáková Lenka | 91 | 6 |
Král Josef | 40 | 6 |
Rychtaříková Iva | 85 | 6 |
Pilgr Bohuslav | 51 | 6 |
Řemínek Matěj | 86 | 6 |
Svatoš Otakar | 34 | 6 |
Rábová Martina | 92 | 5 |
Šebek Jindřich | 56 | 5 |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | DT | 1 | 30 | Smoláková Alexandra | Orel Vysoké Mýto | 98 | 00:00:14 | - |
2 | DT | 2 | 38 | Bílá Zdeňka | XXX | 99 | 00:00:20 | - |
3 | DT | 3 | 58 | Dostálková Kateřina | Těchonín | 00 | 00:00:21 | - |
4 | DT | 4 | 1 | Menšíková Denisa | ISCAREX Česká Třebová | 99 | 00:00:22 | - |
5 | DT | 5 | 29 | Smoláková Dominika | Orel Vysoké Mýto | 00 | 00:00:24 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | M1 | 1 | 54 | Řehák Alex | FK Česká Třebová | 95 | 00:01:05 | - |
2 | M1 | 2 | 2 | Kunst Daniel | Česká Třebová | 95 | 00:01:12 | - |
3 | M1 | 3 | 20 | Frydrych Jakub | AC Choceň | 95 | 00:01:18 | - |
4 | M1 | 4 | 19 | Lakota Antonín | AC Choceň | 95 | 00:01:20 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ž2 | 5 | 15 | Klaclová Šárka | SKI Klub Česká Třebová | 93 | 00:02:34 | - |
2 | Ž2 | 7 | 12 | Černá Kristýna | SKI Klub Česká Třebová | 93 | 00:02:35 | - |
3 | Ž2 | 12 | 28 | Martincová Kristýna | SKI Klub Česká Třebová | 93 | 00:02:40 | - |
4 | Ž2 | 14 | 32 | Smoláková Valérie | AC Vysoké Mýto | 93 | 00:02:41 | - |
5 | Ž2 | 16 | 26 | Kopecká Denisa | SKI Klub Česká Třebová | 93 | 00:02:56 | - |
6 | Ž2 | 17 | 34 | Ducháčková Gabriela | SKI Klub Česká Třebová | 93 | 00:02:57 | - |
6 | Ž2 | 17 | 42 | Jelínková Linda | Česká Třebová | 93 | 00:02:57 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | M2 | 4 | 5 | Vinduška Petr | Atletika Albrechtice | 93 | 00:02:33 | - |
2 | M2 | 6 | 27 | Bartůněk David | SKI Klub Česká Třebová | 93 | 00:02:34 | - |
3 | M2 | 9 | 43 | Neruda Michal | SKI Klub Česká Třebová | 93 | 00:02:35 | - |
4 | M2 | 10 | 31 | Smolák Petr | Orel Vysoké Mýto | 94 | 00:02:36 | - |
5 | M2 | 20 | 10 | Blažek Tomáš | TIS-VILHELM Frýdek Místek | 94 | 00:03:27 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | M3 | 19 | 33 | Morkes Michal | SKI Klub Česká Třebová | 91 | 00:03:57 | - |
2 | M3 | 23 | 21 | Siegel Jakub | AC Choceň | 92 | 00:04:13 | - |
3 | M3 | 25 | 9 | Voleský Martin | SKI Klub Česká Třebová | 91 | 00:04:17 | - |
4 | M3 | 29 | 49 | Teplý Marek | SKI Klub Česká Třebová | 91 | 00:04:29 | - |
5 | M3 | 31 | 40 | Dudek Milan | Cyklo Stratílek Sport Litomyšl | 91 | 00:04:36 | - |
6 | M3 | 32 | 22 | Nechvíl Petr | AC Choceň | 91 | 00:04:38 | - |
7 | M3 | 35 | 57 | Ouřecký Miloš | AFK SKP Pardubice | 91 | 00:04:50 | - |
8 | M3 | 36 | 55 | Vytlačil Marek | Česká Třebová | 91 | 00:04:51 | - |
9 | M3 | 39 | 16 | Kašpar Martin | SKI Klub Česká Třebová | 92 | 00:05:30 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ž3 | 1 | 44 | Bílá Tereza | SKI Klub Česká Třebová | 92 | 00:02:24 | - |
2 | Ž3 | 2 | 45 | Šachová Šárka | SKI Klub Česká Třebová | 91 | 00:02:31 | - |
3 | Ž3 | 3 | 48 | Stránská Adéla | ISCAREX Česká Třebová | 91 | 00:02:32 | - |
4 | Ž3 | 8 | 14 | Šteflová Pavlína | SKI Klub Česká Třebová | 92 | 00:02:35 | - |
5 | Ž3 | 11 | 62 | Jirásková Bára | ISCAREX Česká Třebová | 91 | 00:02:39 | - |
6 | Ž3 | 13 | 3 | Sontáková Lenka | Atletika Albrechtice | 91 | 00:02:40 | - |
7 | Ž3 | 15 | 13 | Rábová Martina | SKI Klub Česká Třebová | 92 | 00:02:43 | - |
8 | Ž3 | 19 | 63 | Brabenová Denisa | DDM Žďár nad Sázavou | 91 | 00:03:07 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ŽM | 20 | 36 | Johanidesová Lea | SKI Klub Česká Třebová | 89 | 00:03:57 | - |
2 | ŽM | 26 | 25 | Šedová Tereza | AC Choceň | 90 | 00:04:19 | - |
3 | ŽM | 30 | 24 | Karpíšková Markéta | AC Choceň | 90 | 00:04:33 | - |
4 | ŽM | 33 | 61 | Jirásková Hanka | ISCAREX Česká Třebová | 89 | 00:04:39 | - |
5 | ŽM | 34 | 59 | Čechalová Markéta | TS Letohrad | 89 | 00:04:39 | - |
6 | ŽM | 37 | 23 | Kůtová Eliška | AC Choceň | 90 | 00:04:57 | - |
7 | ŽM | 38 | 4 | Pospíšilová Kateřina | Atletika Albrechtice | 90 | 00:05:06 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MM | 8 | 65 | Vaníček Josef | AC Jablonné nad Orlicí | 89 | 00:03:42 | - |
2 | MM | 9 | 39 | Červ Jakub | Atletika Polička | 89 | 00:03:44 | - |
3 | MM | 10 | 46 | Večeře Tomáš | Atletika Polička | 90 | 00:03:44 | - |
4 | MM | 13 | 18 | Zavřel Jiří | KOB Choceň | 89 | 00:03:50 | - |
5 | MM | 17 | 60 | Morkes Radek | SKI Klub Česká Třebová | 89 | 00:03:55 | - |
6 | MM | 24 | 67 | Zajíc Jakub | AFK SKP Pardubice | 89 | 00:04:17 | - |
7 | MM | 27 | 68 | Brýdl Ivo | AFK SKP Pardubice | 89 | 00:04:20 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ŽS | 16 | 41 | Dudková Kateřina | Cyklo Stratílek Sport Litomyšl | 88 | 00:03:51 | - |
2 | ŽS | 18 | 47 | Schauerová Lenka | Atletika Polička | 88 | 00:03:55 | - |
3 | ŽS | 28 | 37 | Nerudová Sandra | Plavecký oddíl Č. T. | 87 | 00:04:22 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MS | 1 | 64 | Skořepa Jakub | AO Nové Město na Moravě | 87 | 00:03:15 | - |
2 | MS | 2 | 52 | Kubíček Jan | Jiskra Litomyšl | 87 | 00:03:19 | - |
3 | MS | 3 | 35 | Jeníček Ondřej | CTC Fort Stavo Artikel Ústí nad Orlicí | 88 | 00:03:26 | - |
4 | MS | 4 | 50 | Kacálek Jaroslav | Atletika Polička | 88 | 00:03:26 | - |
5 | MS | 5 | 66 | Hrdina Pavel | AC Jablonné nad Orlicí | 88 | 00:03:33 | - |
6 | MS | 6 | 7 | Bendák Mirek | AC Vysoké Mýto | 87 | 00:03:33 | - |
7 | MS | 7 | 53 | Sejkora Karel | Atletika Polička | 88 | 00:03:39 | - |
8 | MS | 11 | 51 | Novotný Michal | ATC Nekoř | 87 | 00:03:49 | - |
9 | MS | 12 | 6 | Jiříček Lukáš | AC Vysoké Mýto | 88 | 00:03:50 | - |
10 | MS | 14 | 17 | Toušek Jaroslav | AC Choceň | 87 | 00:03:51 | - |
11 | MS | 15 | 11 | Hübl Radek | Jiskra Ústí nad Orlicí | 88 | 00:03:51 | - |
12 | MS | 21 | 56 | Švec Marek | Jiskra Ústí nad Orlicí | 88 | 00:04:07 | - |
13 | MS | 22 | 8 | Bouška Jakub | AC Vysoké Mýto | 88 | 00:04:09 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MB | 4 | 54 | Filip Luboš | AC Choceň | 59 | 00:16:49 | - |
2 | MB | 8 | 15 | Čechal Jaroslav | TS Letohrad | 61 | 00:17:26 | - |
3 | MB | 9 | 61 | Siegel Josef | Spartak Choceň | 58 | 00:17:28 | - |
4 | MB | 15 | 25 | Šebek Jindřich | CTC Fort Stavo Artikel Ústí nad Orlicí | 56 | 00:18:09 | - |
5 | MB | 28 | 45 | Razým Jan | ISCAREX Česká Třebová | 57 | 00:18:38 | - |
6 | MB | 29 | 32 | Hejl Jan | AC Šumperk | 53 | 00:18:41 | - |
7 | MB | 30 | 56 | Šlajs Tomáš | CC Choceň | 60 | 00:18:52 | - |
8 | MB | 35 | 38 | Kubr Václav | Labe Tri Club Hradec Králové | 55 | 00:19:25 | - |
9 | MB | 37 | 28 | Širůček Jaromír | Labe Tri Club Hradec Králové | 62 | 00:20:05 | - |
10 | MB | 41 | 60 | Marek Dalimil | ISCAREX Česká Třebová | 60 | 00:20:30 | - |
11 | MB | 55 | 69 | Krňávek Vojtěch | ISCAREX Česká Třebová | 54 | 00:21:48 | - |
12 | MB | 59 | 10 | Kacálek Jaroslav | Atletika Polička | 56 | 00:22:20 | - |
13 | MB | 60 | 41 | Zajíc Jan | AFK SKP Pardubice | 53 | 00:22:33 | - |
14 | MB | 72 | 30 | Bílý Vlastimil | Česká Třebová | 61 | 00:26:53 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MC | 10 | 24 | Krátký František | Viking Králiky | 43 | 00:17:33 | - |
2 | MC | 27 | 33 | Krsek Miroslav | ESAB Vamberk | 49 | 00:18:37 | - |
3 | MC | 31 | 8 | Červ Miloslav | ISCAREX Česká Třebová | 50 | 00:18:56 | - |
4 | MC | 34 | 37 | Bubeníček Jiří | Porkert Skuhrov n. B. | 51 | 00:19:20 | - |
5 | MC | 36 | 17 | Šafář Jaroslav | Ústí nad Orlicí | 51 | 00:19:28 | - |
6 | MC | 39 | 53 | Leicht Jiří | ASPV Těchonín | 49 | 00:20:21 | - |
7 | MC | 40 | 44 | Ráb Pavel | CTC Fort Stavoartikel Ústí nad Orlicí | 52 | 00:20:26 | - |
8 | MC | 46 | 55 | Černý Milan | AC Choceň | 48 | 00:21:07 | - |
9 | MC | 50 | 43 | Vilhelm Václav | TIS-VILHELM Frýdek Místek | 51 | 00:21:35 | - |
10 | MC | 52 | 2 | Sadílek Ota | Atletika Albrechtice | 46 | 00:21:38 | - |
11 | MC | 56 | 62 | Krumer Miroslav | Ostrov | 49 | 00:21:53 | - |
12 | MC | 63 | 63 | Tučný Jan | MK Pardubice | 47 | 00:23:03 | - |
13 | MC | 65 | 67 | Šimůnek Jan | ISCAREX Česká Třebová | 49 | 00:23:58 | - |
14 | MC | 67 | 50 | Vanický Jaroslav | Sokol Klášterec nad Orlicí | 47 | 00:24:46 | - |
15 | MC | 68 | 9 | Vacek Ladislav | SKI Klub Česká Třebová | 43 | 00:24:51 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MD | 49 | 64 | Ollé Ludvík | OS KOVO Mladá Boleslav | 39 | 00:21:31 | - |
2 | MD | 51 | 66 | Matějíček Hanuš | SV Stříbro | 41 | 00:21:36 | - |
3 | MD | 57 | 51 | Bielčik Jindřich | Lichkov | 40 | 00:22:04 | - |
4 | MD | 61 | 65 | Nypl Jaroslav | Stará Paka | 41 | 00:22:39 | - |
5 | MD | 71 | 47 | Svatoš Otakar | ISCAREX Česká Třebová | 34 | 00:25:31 | - |
6 | MD | 73 | 34 | Havran Miroslav | ISCAREX Česká Třebová | 37 | 00:30:37 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ZA | 38 | 1 | Johanidesová Lea | SKI Klub Česká Třebová | 89 | 00:20:11 | - |
2 | ZA | 44 | 36 | Uchytilová Monika | AO Nové Město na Moravě | 77 | 00:20:42 | - |
3 | ZA | 45 | 22 | Ouřecká Renáta | Atletika Albrechtice | 70 | 00:21:03 | - |
4 | ZA | 47 | 29 | Širůčková Daniela | Labe Tri Club Hradec Králové | 76 | 00:21:11 | - |
5 | ZA | 53 | 72 | Mertová Michaela | Atletika Albrechtice | 76 | 00:21:41 | - |
6 | ZA | 62 | 16 | Vytlačilová Lenka | ISCAREX Česká Třebová | 84 | 00:22:53 | - |
7 | ZA | 66 | 12 | Čechalová Hana | TS Letohrad | 86 | 00:24:02 | - |
8 | ZA | 69 | 7 | Rychtaříková Iva | AC Choceň | 85 | 00:25:06 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ZB | 48 | 71 | Jorová Ludmila | ISCAREX Česká Třebová | 62 | 00:21:16 | - |
2 | ZB | 58 | 23 | Novotná Eva | Letohrad | 48 | 00:22:15 | - |
3 | ZB | 64 | 59 | Keprtová Miloslava | Česká Třebová | 48 | 00:23:37 | - |
4 | ZB | 70 | 31 | Bílá Vladimíra | Česká Třebová | 62 | 00:25:10 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | DT | 1 | 30 | Smoláková Alexandra | Orel Vysoké Mýto | 98 | 00:00:14 | - |
2 | DT | 2 | 38 | Bílá Zdeňka | XXX | 99 | 00:00:20 | - |
3 | DT | 3 | 58 | Dostálková Kateřina | Těchonín | 00 | 00:00:21 | - |
4 | DT | 4 | 1 | Menšíková Denisa | ISCAREX Česká Třebová | 99 | 00:00:22 | - |
5 | DT | 5 | 29 | Smoláková Dominika | Orel Vysoké Mýto | 00 | 00:00:24 | - |
Pořadí | Kategorie | Celkově | Číslo | Jméno | Team | Ročník | Výkon | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | M1 | 1 | 54 | Řehák Alex | FK Česká Třebová | 95 | 00:01:05 | - |
2 | M1 | 2 | 2 | Kunst Daniel | Česká Třebová | 95 | 00:01:12 | - |
3 | M1 | 3 | 20 | Frydrych Jakub | AC Choceň | 95 | 00:01:18 | - |
4 | M1 | 4 | 19 | Lakota Antonín | AC Choceň | 95 | 00:01:20 | - |
29.3.2024 (pátek), svátek má Taťána
V pátek 9. srpna se bude konat další ročník tradičního běhu ve Svinné u České Třebové (propozice, registrace).ISCAREX pohár pokračuje i v roce 2024. Těšit se můžete i na letošní Pekelný kilometr.
Zapomněli jste své heslo nebo se chcete nově zaregistrovat?
Vyplňte Váši e-mailovou adresu do kolonky Přihlašovací jméno a stiskněte tlačítko Přihlásit.
Cestování s Honzou Šimůnkem
Aktuálně se stalo
25.03.2024 - Propozice závodu 1. Pekelný kilometr.
17.03.2024 - Fotogalerie 10 jarních kilometrů.
21.02.2024 - Fotogalerie 2024 01 03 AFRIKA 2024 KAMERUN FOTO Honza Šimůnek.
08.02.2024 - Fotogalerie 2024 02 01 AFRIKA 2024 STŘEDOAFRICKÁ REPUBLIKA FOTO Honza Šimůnek.
08.02.2024 - Fotogalerie 2024 02 01 AFRIKA 2024 STŘEDOAFRICKÁ REPUBLIKA FOTO Honza Šimůnek.
08.02.2024 - Fotogalerie 2024 01 REPUBLIKA KONGO FOTO Honza Šimůnek.
Poslední názory
Přívratský přespolák - líbila se mi trať, organizace, parkování i zázemí pro běžce. Zázemí =teplo, čisto, sucho, hospoda s krbem, teplý čaj v chladném počasí, vyhlašování uvnitř sálu na podiu,... palec nahoru
Přespolní běh lyžařů v Letohradě - Jednalo se o můj první závod v areálu biatlonu. Bohužel nejsem ani v hodnocení - neběžel jsem celá dvě kola...Když je závod na 8km a po prvním kole máte 5km, tak jsem zazmatkoval protože mi to nepřišlo logické, aby druhé kolo bylo plnohodnotné, když to má být 8km. Bohužel předemnou ani zamnou nikdo.
Přespolní běh lyžařů v Letohradě - Moc si cením všech co pořádají závody, a tak když se objeví chybička v organizaci, tak se nic neděje. Jsme jenom lidi. Ale co by si pořadatel měl ohlídat, je délka závodu. Když se nachystáte na 6 km a běžíte přes 7 km je to nepříjemné nejen pro hobby běžce. Na hlavní trati pak byl rozdíl téměř dva kilometry a to je hodně. V dněšní době, kdy se dá trasa změřit více způsoby, je to trochu škoda. Petr B
Přespolní běh lyžařů v Letohradě - Dobrý den, chci vás poprosit o sjednocení výsledků Emílie Houdkové....jednou tam je jako Emilie s krátkým a podruhé Emílie s dlouhým a háže to 2 odlišná ID. Děkuji :- K. Hubková
Strážný - nahoru - dolů - Nálezy po SND: našli jsme černá sluchátka nad Malovou lípou směrem k lesu - nechybí někomu?
ISCAREX RSS
Zprávy - rss/sport
Novinky - rss/novinky
Odkazy
MS mládeže v běhu do vrchu 2016, ČR, Janské Lázně
MS veteránů v běhu do vrchu 2017, Slovensko, Vršatec
MS veteránů v běhu do vrchu 2018, Slovinsko, Železniki - Ratitovec
ME v běhu do vrchu 2018, Makedonie, Skopje
MS v běhu do vrchu 2018, Andora, Canillo
MS veteránů v atletice 2019, Polsko, Toruń
ME veteránů v běhu do vrchu 2019, ČR, Janské Lázně
Pořádali jsme
Copyright
Copyright© 97-22 jiri.cz. Připomínky a otázky ohledně provozu našich stránek zasílejte na team@iscarex.cz.
Všechny registrované obchodní známky a jména jsou vlastnictvím příslušných majitelů.
Veškeré materiály jsou publikovány se souhlasem příslušného vlastníka autorských práv.
Datum poslední aktualizace 27.02.2023.
cervici