Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

20. MS v běhu do vrchu

20. mistrovství světa v horském běhu Masters, které se po roce 2014 podruhé konalo na trati Schlickeralmlauf v Telfesu ve Stubaitalu, proběhlo úspěšně 4. září 2021 za slunečného podzimního počasí.

Byl to mega běžecký víkend s opravdu monstrózním programem: ve dvou dnech se běželo ve 42 věkových skupinách s téměř 800 účastníky a rozhodovalo se o 18 mistrech světa.

Nejrychlejším mužem v cíli a mistrem světa ve třídě M40 byl v sobotu Brit žijící v Tyrolsku Thomas Roach. V ženské kategorii zaběhla nejrychlejší čas dne Simone Raatzová z Německa a zajistila si tak i titul mistryně světa v kategorii W45. Německo bylo také nejsilnější zemí s největším počtem zlatých medailí v individuálním i týmovém hodnocení.
(zdroj: překlad z oficiálních stránek závodu)

Závodu se zúčastnilo i mnoho českých běžců. Níže pak najdete výsledky jedné z kategorií, v které na druhém místě doběhla Jana Matyášová z Dolní Dobrouče (běhá za Silvita s.r.o. Ústí nad Orlicí). Gratulujeme k obrovskému úspěchu! Kompletní výsledky všech kategorií najdete zde.